Windows 10 İşletim sistemi Nedir?

Windows 10 İşletim sistemi Nedir?

Windows 10’la beraber yeni ve gelişmiş bir işletim sistemine sahip olmanın yanı sıra önceki sürümlerde sevilen her özelliğin bir ile seviyeye taşıyan daha kişiselleştirilmiş, tanıdık bir deneyim olduğunu görebilirsiniz.

Windows 10, olanakları artıran ve sık kullandığınız uygulamaları ve sabitlemeleri kolay erişilebilir hale getiren daha da iyi bir Başlangıç Menüsü sunar. Birden fazla işi bir arada yapmayı her zamankinden daha kolay hale getirmekle kalmaz, mevcut donanım ve yazılımınızla birlikte çalışarak iş yapmanız gerektiğinde üretken olmanızı da sağlar. Özellikle, dört uygulamanızı ve bütün açık işlerinizi aynı anda görebilirsiniz.

Bilgisayarınızı Windows 10’a yükselttiğinizde, uygulamalarınız tüm modlarda ve tüm Windows özellikli cihazlarda mükemmel çalışır. Microsoft Store’a göz attığınızda en son Windows sürümüyle kusursuz bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış pek çok harika cihaz bulabilirsiniz.

Windows 10 ister çalışırken ister oyun oynarken cihazlarınızla mükemmel bir şekilde etkileşim kurmanıza yardımcı olur. Posta, Takvim, Müzik, Video, Haritalar gibi harika uygulamalar ve çok daha fazlası Windows 10 ile standart olarak gelir ve bilgilerinizi yedeklemek için OneDrive’ı kullanabilirsiniz. İçinizdeki oyuncu da Windows 10 cihazınızın Xbox Live’ınızla eşitlenebilmesini çok sevecek. Böylece oynadığınız oyunları birkaç saniye içinde kaydedebilir, Xbox One konsolunuzdaki oyunları evinizdeki cihazınıza aktarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Büyük veri ile çalışıyor, büyük grafikler oluşturuyor, video düzenliyor veya CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) gereksinimleriniz varsa sizin için en uygunu araştırmacılar, mühendisler, video editörleri, grafik sanatçıları ve büyük veri ile çalışan ekipler için tasarlanan Windows 10 Pro for Workstations. Windows 10 Pro for Workstations dosyaları daha hızlı depolar ve aktarır; hatta veri hatalarını bulur ve onarır. Ayrıca sunucu sınıfı veri koruması ve performans için yeni nesil PC donanımında çalışacak hız, esneklik ve güce sahiptir.

Windows 10 ürünlerinin dağıtımı, OEM ve elektronik lisans olarak DNET Bilgi Teknolojileri tarafından yapılmaktadır.